4 případy pro zámečnickou pohotovost

Kvalitní dveře a zámek nám doma dávají pocit bezpečí. Je tedy jasné, že když dojde k jejich narušení, necítíme se dobře. Někdy můžeme začít panikařit a vrhnout se opravu sami. Jenomže takové jednání zámečníci nedoporučují. Kdy je vhodné zavolat Zámečnickou pohotovost

1. Zabouchnuté dveře 

Odcházíte z bytu, zavřete dveře a máte pocit, že klíče jsou ve vaší kapse nebo kabelce. Jenomže najednou přijde šok: klíče zůstaly doma! Odborníci ze Zámečnické pohotovosti důrazně varují před tím, abyste se pokoušeli do bytu dostat svépomocí. Můžete tak fatálně poškodit zámek a vaše peněženka zakrvácí. Místo toho zavolejte zámečnictví Praha, odkud k vám do hodiny od telefonátu dorazí odborník a díky špičkovému vybavení vás dostane do bytu za několik okamžiků. 

2. Zabouchnuté klíčky od auta

Ani u zabouchnutých klíčků uvnitř auta si nehrajte na hrdiny a zavolejte zámečníka Praha. I v tomto případě hrozí, že neodbornou manipulací poničíte zámek. Nemluvě o tom, že vás to bude stát plno nervů a stresu. Do auta je téměř nemožné se dostat svépomocí a všechno vyřeší odborník, který na místě zhodnotí situaci a zvolí ten nejlepší možný postup. 

3. Problémy s autozámkem  

Pokud váš autozámek při odemykání „zlobí“ je na čase podniknout preventivní kroky. V případě, že se zámek zadrhává, a nejde plynule odemknout, je lepší neodkládat opravu a co nejdříve zavolat zámečníka. Podle odborníků ze Zámečnické pohotovosti totiž hrozí, že zámek se jednoho dne zasekne definitivně. Vy se v tu chvíli nebudete moct do auta vůbec dostat, nebo v něm uvíznete. Ani jeden scénář nezní moc lákavě a je lepší se mu včasnou opravou vyvarovat. 

4. Ztráta klíčů 

Proti ztrátě klíčů jsou zabouchnuté dveře slabý odvar. V případě ztracených klíčů totiž vůbec nevíte, kde mohly zůstat a v jakých rukou se ocitly. Proto je nejlepší co nejdříve volat zámečníka, který preventivně vymění celou bezpečnostní vložku zámku. Do bytu se tak nikdo nedostane a vy budete mít klidné spaní.